ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ







Με καλές επιδόσεις και πολλές θέσεις στην πρώτη τριάδα των
αγωνισμάτων τους συμμετείχαν οι αθλητές-τριες της
προαγωνιστικής ομάδας του Ευβοϊκού ΓΑΣ στους Χειμερινούς
Αγώνες προαγωνιστικών της περιφέρειας Αν. Στερεάς και Εύβοιας
που διεξήχθηκαν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλκίδας το
Σάββατο 3 Μαρτίου.
Οι αγώνες αυτοί είναι η έναρξη του θερινού κύκλου αγώνων για
την προαγωνιστική ομάδα (9-10- 11-12 ετών) και ο Ευβοϊκός
συμμετείχε με την μεγαλύτερη ομάδα της περιφέρειας με 33
αθλητές-τριες που κολύμπησαν θαυμάσια κατακτώντας 31
πρώτες, 23 δεύτερες και 13 τρίτες θέσεις, δείχνοντας την δουλειά
που γίνετε στο σύλλογο τα τελευταία χρόνια.

Αναλυτικά:
12 ΕΤΩΝ
 Βελέντζας Δημήτρης 1 ος 200 ελεύθερο – 100 ύπτιο – 50 πεταλούδα
 Μούτουπας Κωνσταντίνος 1 ος 50 ύπτιο – 200 ύπτιο - 2 ος 100 ύπτιο
 Ιωαννίδης Ιορδάνης 1 ος 100 ελεύθερο - 2 ος 50 ελεύθερο – 50 ύπτιο
 Δριχούτη Ευαγγελία 1 η 50 ελεύθερο – 100 πρόσθιο – 200 πρόσθιο
 Κατσούνη Ελένη 1 η 50 ύπτιο – 2 η 50 πρόσθιο - 4 η 50 ελεύθερο
 Παπαϊωάννου Γεωργία 2 η 50 ύπτιο – 3 η 50 πρόσθιο - 5 η 50 ελεύθερο
 4Χ100 ελεύθερο και 4Χ100 ΜΟ 1 οι με τους Βελέντζα Δημήτρη
Μούτουπα, Κωνσταντίνο, Ιωαννίδη Ιορδάνη, Σφυρόπουλο Ιωάννη
 4Χ100 ελεύθερο και 4Χ100 ΜΟ 2 ες με τις Δριχούτη Ευαγγελία,
Κατσούνη Ελένη, Παπαϊωάννου Γεωργία, Παπαϊωάννου Μαριάννα
11 ΕΤΩΝ
 Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 1 ος 50 ελεύθερο – 100 ελεύθερο – 50
ύπτιο
 Καρράς Κωνσταντίνος 1 ος 200 ελεύθερο – 50 πρόσθιο - 2 ος 50 ελεύθερο
 Καραπιπέρης Κωνσταντίνος 1 ος 100 ύπτιο - 2 ος 50 ύπτιο
 Πολυκαρπίδης Άγγελος 2 ος 50 πρόσθιο - 3 ος 50 ελεύθερο – 4 ος 100
ελεύθερο

 Σφυρόπουλος Ιωάννης 3 ος 50 ύπτιο – 50 πρόσθιο - 4 ος 50 ελεύθερο
 Λιάρος Δημήτριος 5 ος 50 ύπτιο - 6 ος 50 ελεύθερο
 Χατζηαλεξίου Γεωργία 1 η 50 πρόσθιο – 100 πρόσθιο - 2 η 50 ύπτιο
 Τάντη Φωτεινή 1 η 100 ύπτιο - 2 η 100 ελεύθερο – 3 η 50 ύπτιο
 Στρατή Ειρήνη 2 η 100 ύπτιο – 50 πρόσθιο - 3 η 100 ελεύθερο
 4Χ100 ελεύθερο και 4Χ100 ΜΟ 1 οι με τους Καρρά Κωνσταντίνο,
Χατζηβασιλείου Παναγιώτη, Πολυκαρπίδη Άγγελο, Καραπιπέρη
Κωνσταντίνο
 4Χ100 ελεύθερο και 4Χ100 ΜΟ 2 ες με τις Τσαγκρίγκινα Αλεξάνδρα,
Τάντη Φωτεινή, Στρατή Ειρήνη, Χατζηαλεξίου Γεωργία
10 ΕΤΩΝ
 Εμμανουηλίδης Χρήστος 1 ος 100 ελεύθερο - 8 ος 50 ελεύθερο
 Ζαχαρός Δαυίδ 3 ος 50 ύπτιο - 12 ος 50 ελεύθερο
 Ιωαννίδης Πέτρος 4 ος 100 ελεύθερο - 7 ος 50 ελεύθερο
 Πολυκαρπίδη Ειρήνη 1 η 50 ελεύθερο – 200 ΜΑ
 Ρόδη Ελευθερία 1 η 50 ύπτιο – 2 η 100 ύπτιο
 Παπαϊωάννου Αριστέα 3 η 50 ύπτιο – 7 η 50 πρόσθιο
 Λιάκου Παναγιώτα 4 η 50 ύπτιο - 5 η 50 ελεύθερο -
 Παπαϊωάννου Μαριάννα 5 η 50 ύπτιο – 8 η 50 πρόσθιο
 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ 3 οι με τους Ιωαννίδη Πέτρο, Φωτεινό
Κωνσταντίνο, Εμμανουηλίδη Χρήστο, Ζαχαρό Δαυίδ
 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ 2 ες με τις Πολυκαρπίδη Ειρήνη, Λιάκου
Παναγιώτα, Ρόδη Ελευθερία, Παπαϊωάννου Αριστέα
9 ΕΤΩΝ
 Κωνσταντίνου Στράτος 3 ος 100 ελεύθερο - 4 ος 50 ελεύθερο
 Γλωσσιώτης Ευάγγελος 6 ος 50 πρόσθιο 8 ος 50 ύπτιο
 Σταματίου Δημήτριος 7 ος 50 ύπτιο - 9 ος 50 ελεύθερο
 Συκάς Γεώργιος 2 ος 50 πρόσθιο - 5 ος 100 ελεύθερο
 Λιάσκου Βασιλική 1 η 100 ελεύθερο – 50 πρόσθιο
 Χαμαλίδη Αργυρώ 3 η 50 ελεύθερο – 50 ύπτιο
 Κουλουρίδη Μαρία 2 η 50 πρόσθιο - 6η 50 ύπτιο
 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ 2 οι με τους Κωνσταντίνου Στράτο, Συκά
Γεώργιο, Γλωσσιώτη Ευάγγελο, Λιάρο Δημήτρη
 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ 1 ες με τις Χαμαλίδη Αργυρώ, Λιάσκου
Βασιλική, Κουλουρίδη Μαρία, Στρατή Ιωάννα

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου