ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ. ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ















34 χρυσά, 26 ασημένια, 19 χάλκινα κατέκτησαν οι 50 αθλητές-τριες
της κολύμβησης του Ευβοϊκού ΓΑΣ που συμμετείχαν στο 13 ο
Κύπελλο Ευρίπου που διοργάνωσε για άλλη μία χρονιά με
επιτυχία ο ΑΚΟΧαλκίδας με τη συμμετοχή 400 αθλητών-τριων απ’
όλη την Ελλάδα το Σαββατοκύριακο 14-15 Απριλίου στο Δημοτικό
κολυμβητήριο Χαλκίδας.
Η ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ , μία από τις μεγαλύτερες της
περιφέρειας μας, έδειξε ότι μπορεί να είναι ασυναγώνιστη.
Όλα τα παιδιά κολύμπησαν με διάθεση και αγωνιστικότητα και
κατέκτησαν μετάλλιο ή θέση στην πρώτη οκτάδα των
αγωνισμάτων τους, επιβεβαιώνοντας τα όρια οι αθλητές-τριες της
αγωνιστικής και δείχνοντας την δυναμική της η προαγωνιστική
ομάδα.


ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αγόρια
 Μπουζάλας Γιώργος 1 ος στα 50 πεταλούδα και 200 ΜΑ, 2 ος
στα 50 πρόσθιο
 Χαμαλίδης Απόστολος 2 ος στα 200 – 400 ΜΑ, 5 ος στα 50
ελεύθερο
 Πολίτης Άγγελος 3 ος στα 50 ελεύθερο, 2 ος στα 50 ύπτιο, 4 ος
στα 100 ελεύθερο
 Λαγούδης Χριστόφορος 1 ος στα 50 πεταλούδα και 200 – 400
ΜΑ
 Τόγιας Νίκος 1 ος στα 50 - 100 ύπτιο και 100 πρόσθιο
 Βαβουλιώτης Σταμάτης 4 ος στα 50 ελεύθερο, 6 ος στα 100
ελεύθερο
 Αφρίδης Ορφέας 3 ος στα 50 ελεύθερο, 5 ος στα 100 ελεύθερο


Κορίτσια
 Αναστασίου Άννα 1 η στα 100 ύπτιο, 50 πεταλούδα και 200
ΜΑ

 Χατζηαλεξίου Παναγιώτα 1 η στα 50 – 100 – 200 πρόσθιο
 Καλυβάκη Κατερίνα 2 η στα 50 ελεύθερο. 200 ΜΑ και στα
200 ελεύθερο
 Χαμαλίδη Αναστασία 1 η στα 100 – 200 – 400 ελεύθερο
Γλωσσιώτη Κωνσταντίνα 1 η στα 50 ύπτιο , 2 η στα 50
πεταλούδα , 3 η στα 100 ελεύθερο
 Αναστασίου Ραφαέλα 1 η στα 50 ελεύθερο και 50 πεταλούδα ,
2 η στα 100 ελεύθερο
 Φρουδαράκη Γεωργία 2 η στα 200 πρόσθιο και 200 ΜΑ , 3 η
στα 50 πεταλούδα


ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αναλυτικά:
12 ετών
 Βελέντζας Δημήτρης 1 ος στα 200 ελεύθερο, 2 ος στα 200 ύπτιο,
4 ος στα 50 πεταλούδα
 Μούτουπας Κωνσταντίνος 2 ος στα 100 ύπτιο, 3 ος στα 50
ύπτιο, 4 ος στα 100 ελεύθερο
 Ιωαννίδης Ιορδάνης 3 ος στα 200 ΜΑ, 5 ος στα 50 ελεύθερο, 5 ο
στα 50 ύπτιο ς
 Δριχούτη Ευαγγελία 1 η στα 200 ΜΑ , 2 η στα 50 ελεύθερο και
στα 50 πρόσθιο
 Κατσούνη Ελένη 2 η στα 50 ύπτιο , 3 η στα 100 ύπτιο , 4 η στα
50 ελεύθερο
 Παπαϊωάννου Γεωργία 5 η στα 50 ελεύθερο, 7 η στα 50 ύπτιο,
10 η στα 50 πεταλούδα
 Δίπλα Παρασκευή 6 η στα 50 ύπτιο , 8 η στα 50 ελεύθερο
 2 η τα αγόρια στα 4Χ50 ΜΟ
 4 α τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ




11 ετών
 Τσακρίγκινα – Μουράτ Αλεξάνδρα 1 η στα 50 ελεύθερο και
στα 50 ύπτιο και στα 200 ΜΑ
 Χατζηαλεξίου Γεωργία 1 η στα 50 πρόσθιο και στα 100
πρόσθιο, 3 η στα 50 ύπτιο
 Στρατή Ειρήνη 4 η στα 50 ύπτιο ,5 η στα 200 ΜΑ και 8 η στα 50
ελεύθερο
 Τάντη Φωτεινή 7 η στα 50 ύπτιο , 9 η στα 100 ελεύθερο ,13 η
στα 50 ελεύθερο
 Καρράς Κωνσταντίνος 1 ος στα 100 πρόσθιο 2 ος στα 50
πρόσθιο, 6 ος στα 200 ελεύθερο
 Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 3 ος στα 200 ΜΑ , 5 ος στα 50
ελεύθερο και στα 50 πεταλούδα
 Πολυκαρπίδης Άγγελος 9 ος στα 50 πρόσθιο ,10 ος στα 100
ελεύθερο ,11 ος στα 50 ελεύθερο
 Καραπιπέρης Κωνσταντίνος 7 ος στα 50-100 ελεύθερο και στα
50 ύπτιο
 Σφυρόπουλος Γιάννης 6 ος στα 50-100 ελεύθερο, 7 ος στα 50
πρόσθιο

 Λιάρος Δημήτρης 10 ος στα 50 ύπτιο, 14 ος στα 50 ελεύθερο
 1 ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
 4 α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ

10 ετών
 Πολυκαρπίδη Ειρήνη 1 η στα 50 ελεύθερο και στα 200 ΜΑ
 Ρόδη Ελευθερία 4 η στα 100 ύπτιο , 5 η στα 50 ύπτιο
 Λιάκου Παναγιώτα 4 η στα 50 ελεύθερο, 9 η στα 50 ύπτιο
 Παπαϊωάννου Μαριάννα 3 η στα 50 πρόσθιο , 8 η στα 50 ύπτιο
 Παπαϊωάννου Αριέτα 7 η στα 50 ύπτιο
 Ήλια Αγγελική 6 η στα 50 πρόσθιο, 7 η στα 50 πρόσθιο
 Ιωαννίδης Πέτρος 3 ος στα 100 ελεύθερο και στα 50 πρόσθιο
 Ιωάννου Χρήστος 2 ος στα 200 ελεύθερο, 3 ος στα 50 ύπτιο
 Ζαχαρός Δαυίδ 7 ος στα 50 ελεύθερο, 10 ος στα 50 ύπτιο
 Εμμανουηλίδης Χρήστος 3 ος στα 200 ελεύθερο, 6 ος στα 50
πεταλούδα
 1 ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ΜΟ και 2 ες στα 4Χ50 ελεύθερο
 3 α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4 α στα 4Χ50 ΜΟ
9 ετών
 Κωνσταντίνου Στράτος 3 η στα 50 ελεύθερο, 5 ος στα 50 ύπτιο
 Σταματίου Σταμάτης 6 ος στα 50 ύπτιο , 7 ος στα 50 ελεύθερο
 Συκάς Γιώργος 3 η στα 50 πρόσθιο , 5 ος στα 50 ελεύθερο
 Γλωσσιώτης Ευάγγελος 7 ος στα 50 ύπτιο, 8 ος στα 50 πρόσθιο
 Φωτεινός Κωνσταντίνος 8 ος στα 50 ελεύθερο και στα 50
ύπτιο
 Λιάσκου Βασιλική 2 η στα 100 ελεύθερο ,3 η στα 50 ελεύθερο
 Χαμαλίδη Αργυρώ 2 η στα 50 ύπτιο, 3 η στα 50 πεταλούδα
 Κουλουρίδη Μαρία 1 η στα 50 πρόσθιο ,10 η στα 50 ελεύθερο
 Στρατή Ιωάννα 4 η στα 50 πρόσθιο , 7 η στα 50 ύπτιο
 2 α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
 2 ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
Συγχαρητήρια από το ΔΣ και τους προπονητές για όλους τους
αθλητές για την προσπάθεια τους και τις επιδόσεις τους.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου