Ν.ΕΦ.Ε. Ευβοίας: ΔΤ - Αποτελέσματα ΔΗΜΤΕ

Νομαρχιακή Οργάνωση Ευβοίας
Νομαρχιακή Εφορευτική Επιτροπή (Ν.ΕΦ.Ε)


Ανακοινώνουμε συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα των εσωκομματικών εκλογών στις οκτώ (8) Δημοτικές Τοπικές Οργανώσεις (ΔΗΜ.Τ.Ο.) της Εύβοιας και την αντίστοιχη συγκρότηση των Δημοτικών Τοπικών Επιτροπών (ΔΗΜ.Τ.Ε.):


1. Δημοτική Τοπική Οργάνωση Χαλκίδας

Υποψήφιοι Πρόεδροι ΔΗΜ.Τ.Ο.
Έγκυρα Ψηφοδέλτια:  1.091
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Καραμπιτσάκος Φώτιος
373
2
Παπαγεωργίου Κωνσταντίνος
540
Εκλέγεται πρόεδρος ο κ. Παπαγεωργίου Κωνσταντίνος.
Δεν εκλέγεται μέλος της ΔΗΜ.Τ.Ε. ο κ. Καραμπιτσάκος Φώτιος.

Υποψήφια μέλη ΔΗΜ.Τ.Ε.
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Βασιλείου Σωτήριος
307
2
Αφράτης Αργύριος
247
3
Αθηναίος Δημήτριος
234
4
Σβίντζιρα Ευαγγελία
227
5
Παπαδημητριου Γεωργία
169
6
Κάλφα Παναγιώτα
144
7
Παπαδιόχου Αικατερίνη
143
8
Γκάγκαρης Φώτιος
142
9
Μπαράκος Απόστολος
125
10
Στάμου Παναγιώτης
65

Εκλέγονται μέλη της ΔΗΜ.Τ.Ε. Χαλκίδας οι πρώτοι εννέα.



2. Δημοτική Τοπική Οργάνωση Ιστιαίας - Αιδηψού

Πρόεδρος εκλέγεται η μόνη υποψήφια, κα Σίδερη Αναστασία.

Υποψήφια μέλη ΔΗΜ.Τ.Ε.
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Πέγκας Γεώργιος
134
2
Σελίμης Κωνσταντίνος
112
3
Παπανικήτα  Αικατερίνη
84
4
Καΐρης Αθανάσιος
77
5
Ζουζουλής Δαβίδ
58
6
Μισιρλής Αγγελής
44
7
Χαπίδου Ελισσάβετ
31
8
Καζανά Ιωάννα
27
9
Γούδας Ιωάννης
12

Εκλέγονται μέλη της ΔΗΜ.Τ.Ε. Ιστιαίας – Αιδηψού και οι εννέα.




3. Δημοτική Τοπική Οργάνωση Διρφύων - Μεσσαπίων

Υποψήφιοι Πρόεδροι ΔΗΜ.Τ.Ο.
Έγκυρα Ψηφοδέλτια: 211
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Γιαμαρέλος Κωνσταντίνος
79
2
Καλαβρής Μιχαήλ
113
Εκλέγεται πρόεδρος ο κ. Καλαβρής Μιχαήλ.
Δεν εκλέγεται μέλος της ΔΗΜ.Τ.Ε. ο κ. Γιαμαρέλος Κωνσταντίνος.

Υποψήφια μέλη ΔΗΜ.Τ.Ε.
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Γιαμαρέλου Μαρία
82
2
Μυστριώτης Αθανάσιος
74
3
Καλαβρής Αθανάσιος
67
4
Καλαβρή Σοφία
52
5
Παΐδα Μαρίνα
42
6
Σπυρόπουλος Ανέστης
38
7
Καρρά - Καλαβρή Ιωάννα
33
8
Χρήστου Μιχαήλ
28
9
Πετρίδης Ιωάννης
21

Εκλέγονται μέλη της ΔΗΜ.Τ.Ε. Διρφύων – Μεσσαπίων και οι εννέα.



4. Δημοτική Τοπική Οργάνωση Σκύρου

Πρόεδρος εκλέγεται ο μόνος υποψήφιος, κ. Δαφνούλης Κωνσταντίνος.

Υποψήφια μέλη ΔΗΜ.Τ.Ε.
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Ζούρα Αναστασία
30
2
Δαφνούλης Ιωάννης
27
3
Ζορμπάς Θεόδωρος
15
4
Πηλιάτης Βασίλειος - Παντελεήμων
13
5
Ζορμπά Δάφνη
12
6
Θεοχάρης Κωνσταντίνος
11
7
Κουτσούπης Δημήτριος
8
8
Μπαλάσος Σταμάτιος
7
9
Μπαλάσος Εμμανουήλ
4

Εκλέγονται μέλη της ΔΗΜ.Τ.Ε. Σκύρου και οι εννέα.



5. Δημοτική Τοπική Οργάνωση Μαντουδίου – Λίμνης – Αγίας Άννας

Υποψήφιοι Πρόεδροι ΔΗΜ.Τ.Ο.
Έγκυρα Ψηφοδέλτια: 340
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Παπαντωνίου Κωνσταντίνος
86
2
Στάμου Βασίλειος
254
Εκλέγεται πρόεδρος ο κ. Στάμου Βασίλειος.
Δεν εκλέγεται μέλος της ΔΗΜ.Τ.Ε. ο κ. Παπαντωνίου Κωνσταντίνος.

Υποψήφια μέλη ΔΗΜ.Τ.Ε.
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Στάμου Ευαγγελία - Ειρήνη
137
2
Κεραμιώτης Χρήστος
89
3
Πυρούδης Νικόλαος
68
4
Κορέλης Δημήτριος
62
5
Ανδρίτσος Ιωάννης
60
6
Κανελλόπουλος Ευάγγελος
58
7
Πριόνας Ευάγγελος
57
8
Μπούρα Γεωργία
27
9
Ηλιοδρομίτη Ελένη
7
10
Πανταζής Θεοφάνης
44
11
Αλεξίου Κωνσταντίνος
39
12
Κυπραίος Κωνσταντίνος
33
13
Τσούμαρης Αθανάσιος
32
14
Παπανδρέου Νικόλαος
25
15
Αποστολόπουλος Σπυρίδων
16
16
Γερογιάννης Γεώργιος
15
17
Τσουμαρης Ανδρέας
11

Εκλέγονται μέλη της ΔΗΜ.Τ.Ε. Μαντουδίου – Λίμνης – Αγ. Άννας οι πρώτοι εννέα.



6. Δημοτική Τοπική Οργάνωση Καρύστου

Πρόεδρος εκλέγεται ο μόνος υποψήφιος, κ. Δρόσος Κωνσταντίνος.

Υποψήφια μέλη ΔΗΜ.Τ.Ε.
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Κορδώνη Θεοδώρα
72
2
Πολυχρονίου Πολυχρόνης
71
3
Σπύρου Ευάγγελος
62
4
Γουλέτας Κωνσταντίνος
58
5
Παλυβός Γεώργιος
28
6
Ξυπόλυτος Δημήτριος
23
7
Τσούλης Άγγελος
20
8
Παγκάκης Ιωάννης
15
9
Τούρλας Χρήστος
13

Εκλέγονται της ΔΗΜ.Τ.Ε. Καρύστου και οι εννέα.



7. Δημοτική Τοπική Οργάνωση Κύμης - Αλιβερίου

Υποψήφιοι Πρόεδροι ΔΗΜ.Τ.Ο.
Έγκυρα Ψηφοδέλτια: 203
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Δροσάτος Βασίλειος
38
2
Μάλλιος Παναγιώτης
82
3
Παναγιώτου Ιωάννης
71
Εκλέγεται πρόεδρος ο κ. Μάλλιος Παναγιώτης.
Δεν εκλέγονται μέλη της ΔΗΜ.Τ.Ε. οι κ. Παναγιώτου Ιωάννης και Δροσάτος Βασίλειος.

Υποψήφια μέλη ΔΗΜ.Τ.Ε.
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Κιούσης Θεόδωρος
79
2
Μεγαρίτης Αθανάσιος
59
3
Βογιατζής Νικόλαος
51
4
Λαθουράς Μιχαήλ
43
5
Παπαλεβιζόπουλος Αλέξανδρος
41
6
Μοιρώτσος Άγγελος
39
7
Ράμπιας Αναστάσιος
36
8
Ντούρμας Βασίλειος
30
9
Μάλλιου Αικατερίνη
14
10
Κατσίκας Αθανάσιος
25
11
Κανέλλης Βελισσάριος
24

Εκλέγονται μέλη της ΔΗΜ.Τ.Ε. Κύμης - Αλιβερίου οι πρώτοι εννέα.


8. Δημοτική Τοπική Οργάνωση Ερετρίας

Πρόεδρος εκλέγεται ο μόνος υποψήφιος, κ. Σμιλάκος Πέτρος.

Υποψήφια μέλη ΔΗΜ.Τ.Ε.
Α/Α
Ονοματεπώνυμο
Ψήφοι
1
Μπασινάς Γεώργιος
56
2
Παρασκευάς Ιωάννης
56
3
Μεταξάς Κωνσταντίνος
50
4
Δαφνής Νικόλαος
48
5
Διονυσόπουλος Χρήστος
48
6
Κοντός Γεώργιος
37
7
Κρόκος Νικόλαος
34
8
Ποδαράς Σωκράτης
32
9
Μίχου – Χαϊνά Σοφία
11
10
Αβδουλάς Ιωάννης
20
11
Γουρνής Δημήτριος
16

Εκλέγονται μέλη της ΔΗΜ.Τ.Ε. Ερετρίας οι πρώτοι εννέα.



Ο πρόεδρος της Ν.ΕΦ.Ε. Ευβοίας
Ιωάννης Ιωαννίδης

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου