Πρώτος ο Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Αττικής,Εύβοιας και Βοιωτίας στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α'



Πολύ δυνατός ο Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ οπού για ακόμα μια φόρα κατέκτησε την πρώτη θέση στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ  Ανατολικής Αττικής-Βοιωτίας-Εύβοιας και την έκτη θέση ανάμεσα σε 42 σωματεία.
Καταπληκτική εμφάνιση έκαναν οι Παγκορασίδες στα 4 x 300μ. κατακτώντας την πρώτη θέση με τις αθλήτριες Τσάπαλη Αγγελική, Κουστιμπη Ελένη, Γούναρη Σοφιλένα και Αργυρού Μαρία.
Την πρώτη θέση πήραν η Γούναρη Σοφιλένα στα 300μ Εμπόδια και η Γεραλή Ζωή στην Δισκοβολία.
Την δεύτερη θέση πήρε η Αργυρού Μαρία στα 300μ., την τρίτη θέση πήραν η Ξύδη Μαρία στην Δισκοβολία, η Γεραλή Ζωή στην Σφαιροβολία και ο Αποστόλου Αθανάσιος στα 300μ Εμπόδια.


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

4 x 300μ. Σκυταλοδρομία (ΠΚΑ)
1η θέση Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ με επίδοση 3,03,48
ΤΣΑΠΑΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, ΚΟΥΣΤΙΜΠΗ ΕΛΕΝΗ, ΓΟΥΝΑΡΗ ΣΟΦΙΛΕΝΑ, ΑΡΓΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ

300μ Εμπόδια ΠΚΑ
1η θέση ΓΟΥΝΑΡΗ ΣΟΦΙΛΕΝΑ με επίδοση 51,22
6η θέση ΚΑΛΑΜΑΚΙΔΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ με επίδοση 54,83

Δισκοβολία ΠΚΑ
1η θέση ΓΕΡΑΛΗ ΖΩΗ με επίδοση 23,60μ.
3η θέση ΞΥΔΗ ΜΑΡΙΑ με επίδοση 21,66μ.
4η θέση ΚΑΚΚΑΒΑ ΑΘΗΝΑ με επίδοση 18,47μ.

300μ. ΠΚΑ
2η θέση ΑΡΓΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ με επίδοση 44,87
7η θέση ΤΣΑΠΑΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ με επίδοση 46,54


Σφαιροβολία (ΠΚΑ)
3η θέση ΓΕΡΑΛΗ ΖΩΗ με επίδοση 9,61μ.
10η θέση ΞΥΔΗ ΜΑΡΙΑ με επίδοση 8,15μ.
11η θέση ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ με επίδοση 8,07μ.
12η θέση ΚΑΚΚΑΒΑ ΑΘΗΝΑ με επίδοση 7,88μ.
ΜΩΥΣΙΑΔΗ ΡΟΖ ΜΑΡΙ με επίδοση 7,34μ.
ΚΟΥΡΟΥΠΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ με επίδοση 6,02μ.

80μ. Εμπόδια ΠΚΑ
5η θέση ΠΑΝΑΓΙΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ με επίδοση 12,99

 Άλμα σε Ύψος ΠΚΑ
7η θέση ΚΟΥΣΤΙΜΠΗ ΕΛΕΝΗ με επίδοση 1,46μ.

4 x 80μ. Σκυταλοδρομία (ΠΚΑ)
11η θέση Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ με επίδοση 44,48
ΣΑΜΑΝΤΑ Χ, ΣΥΝΟΔΙΝΟΥ Ι, ΚΑΛΑΜΑΚΙΔΗ ΑΦ, ΠΑΝΑΓΙΑΡΗ Π.

80μ. ΠΚΑ
ΣΥΝΟΔΙΝΟΥ ΙΟΛΗ με επίδοση 11,64
ΔΟΞΑΚΗ ΜΙΧΑΕΛΛΑ με επίδοση 11,84

150μ. ΠΚΑ
ΠΛΙΑΜΠΟΥ ΕΛΕΝΗ με επίδοση 24,52

1.000μ. ΠΚΑ
ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ με επίδοση 3,43,77
ΓΟΥΡΓΙΩΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ με επίδοση 3,57,29

Άλμα σε Μήκος ΠΚΑ
ΣΑΜΑΝΤΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ με επίδοση 4,30μ.
ΑΡΓΥΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ με επίδοση 4,28μ.

Ακοντισμός ΠΚΑ
ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ  με επίδοση 12,03μ.


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

300μ Εμπόδια ΠΠΑ
3η θέση ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ με επίδοση 47,23
4η θέση ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ με επίδοση 47,25

Άλμα σε Ύψος ΠΠΑ
7η θέση ΣΙΔΕΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ με επίδοση 1,52μ.

Δισκοβολία ΠΠΑ
8η θέση ΛΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με επίδοση 23,54μ.
9η θέση ΣΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ με επίδοση 15,60μ.

Ακοντισμός ΠΠΑ
8η θέση ΝΤΟΒΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ με επίδοση 30,72μ.

Άλμα σε Μήκος ΠΠΑ
9η θέση ΚΑΡΛΑΤΗΡΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ με επίδοση 5,11 μ.

4 x 80μ. Σκυταλοδρομία (ΠΠΑ)
8η θέση Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ με επίδοση 41,41
ΜΠΑΙΜΠΑΚΗΣ Χ, ΚΑΡΛΑΤΗΡΑΣ Φ, ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ Ι, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΘ.

150μ. ΠΠΑ
ΜΠΑΙΜΠΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ με επίδοση 19,53  

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές/τριες

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΣΥΛΛΟΓΟΣΠΑΙΔΩΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝΣΥΝΟΛΟ
1οςΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ10199200
2οςΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ7587,5162,5
3οςΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ5765122
4οςΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ7052122
5οςΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ 603898
6οςΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ1054,564,5
7οςΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ421456
8οςΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ203353
9οςΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ44852
10οςΓΑΣ ΩΡΩΠΙΩΝ242145
11οςΑΟ ΔΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ113344
12οςΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ72835
13οςΑΟ ΒΑΡΗΣ ΔΡΟΜΕΑΣ191534
14οςΑΓΣ ΤΟ ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ23831
15οςΑΣΕ ΔΟΥΚΑ171431
16οςΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ171330
17οςΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ32730
18οςΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΕΟΚΑ20828
19οςΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ16723
20οςΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ51318
21οςΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ15217
22οςΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ11617
23οςΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ41014
24οςΑΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ21113
25οςΑΣ ΑΤΛΑΣ ΚΥΜΗΣ 01212
26οςΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ9312
27οςΑΙΟΛΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΣΤΙΒΟΣ2911
28οςΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ9211
29οςΑΟ ΔΙΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ8210
30οςΓΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ8210
31οςΣΚΑ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΠΑΠΑΓΟΥ189
32οςΑΣ ΛΑΜΨΑΚΟΥ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 628
33οςΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 325
34οςΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ 'ΦΟΙΒΟΣ'044
35οςΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΥΚΗΣ ΓΣ033
36οςΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ123
37οςΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ303
38οςΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ112
39οςΑΟ ΒΑΡΗΣ Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ112
40οςΓΣ ΚΟΡΩΠΙ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗ011
41οςΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ000
42οςΑΣ ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ000

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου