ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ




Η κατάκτηση υψηλών θέσεων στον αθλητισμό είναι μια δύσκολη υπόθεση.
Ακόμη δυσκολότερο όμως είναι να καταξιωθείς και να μείνεις ψηλά.
Ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας με την εμφάνισή του στο 3ο ΤΡΟΠΑΙΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ που  έγινε στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ στις 6-7/4/2019 δείχνει να ανταπεξέρχεται στα παραπάνω .
Εκπληκτική εμφάνιση με σπουδαίες επιδόσεις ( για τις αντίστοιχες ηλικίες ) σε πανελλήνιο επίπεδο , με εντυπωσιακή συγκομιδή μεταλλίων. Η ομάδα προχωρά , βελτιώνεται και δημιουργεί νέες ευχάριστες εκπλήξεις από αγώνα σε αγώνα.
Ο συντελεστής δυσκολίας των αγώνων ήταν πολύ μεγάλος , με συμμετοχή 1000 περίπου αθλητών και ομάδων που συγκαταλέγονται στις καλύτερες πανελληνίως και αυτό κάνει τις επιτυχίες του ομίλου ακόμη σημαντικότερες .
Ο εντυπωσιακός απολογισμός μεταλλίων ήταν
9  Χρυσά ,  10 Αργυρά ,   8 Χάλκινα
Αναλυτικά τα μετάλλια
ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΓ 11)  1ος 200 Μ.Α , 1ος 100 ΠΕΤ ,  2ος 50 ΠΕΤ
ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓ 11) 1ος 100 ΥΠ   2ος 200 Μ.Α
ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓ 10) 1ος 200 ΕΛ  2ος 100 ΕΛ

ΚΑΛΛΙΓΑ ΒΕΝΕΤΙΑ (ΚΟΡ 10) 1η 100 ΕΛ , 2η 50 ΕΛ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ος 200 ΕΛ  2ος 100 ΕΛ
ΜΠΑΡΩΝΗ ΕΥΓΓΕΛΙΑ (ΚΟΡ 9) 1η 100 ΕΛ
ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΓ 9) 1ος 100 ΕΛ , 2ος 50 ΕΛ
ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΓ 10) 1ος 200  Μ.Α , 3ος 100 ΥΠ
ΜΠΙΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ( ΚΟΡ 11) 2η 100 ΕΛ , 2η 50 ΕΛ 
ΜΥΛΩΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΚΟΡ 9) 2η 100 ΕΛ
ΡΕΝΖΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΓ 11) 2ος 100 ΠΡ, 3ος 50 ΠΡ , 3ος 200 ΕΛ 
ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΑ (ΚΟΡ 12) 3η 100 ΠΕΤ
ΚΕΧΡΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΑΓ 12)  3ος 100 ΠΡ
ΜΑΓΚΛΑΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓ 10)  3ος 50 ΠΕΤ
3η θέση στην σκυταλοδρομία 4χ50 ΜΙΧ ΕΛΕΥΘΕΡΟ  με τους αθλητές και αθλήτριες :
ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΟΡ 12) , ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  (ΑΓ 1Ο) , ΤΣΑΛΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΚΟΡ 12) , ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΓ 11)

3η θέση στην σκυταλοδρομία 4χ50 ΜΙΧ ΜΙΚΤΗ με τους αθλητές και αθλήτριες :
ΤΣΑΛΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΚΟΡ 12) , ΚΕΧΡΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΑΓ 12) , ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΗ (ΚΟΡ 12) , ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΓ 11).
Οκτάδες
Οκτάδες 
ΑΖΔΑΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ( ΑΓ 9 ),ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΚΟΡ 9) , ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ( ΑΓ 11) , ΖΕΡΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΓ 9) , ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ( ΑΓ 11 ) , ΠΛΑΣΜΑΣ ΦΙΛΛΙΠΟΣ ( ΑΓ 10), 
ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΟΡ 12 ) . ΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ( ΚΟΡ 11 ) ,
ΤΣΑΛΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΚΟΡ 12).
Συμμετείχαν επίσης με πολύ καλές επιδόσεις οι αθλητές 
ΓΙΑΝΝΟΥΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ( ΑΓ 10) , ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ( ΚΟΡ 11) ΚΕΧΡΙΩΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ( ΚΟΡ 10) , ΜΙΧΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ( ΑΓ 11) , ΜΠΑΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΓ 9 ) ,ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ( ΑΓ 12) , ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ ( ΚΟΡ 10) , ΣΤΑΘΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ( ΚΟΡ 12) ,, ΤΣΩΚΟΣ ΔΗΜΟΣ ( ΑΓ 9),
Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά

Η εφορία κολύμβησης

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου